Feiten en cijfers

Over het profiel Dienstverlening en Producten zijn de volgende feiten en cijfers bekend.

2021-2022
Aantal leerlingen vmbo beroepsgericht: 110.739 leerlingen
Aantal leerlingen profiel D&P:                     31.259 leerlingen (28,2% van de vmbo leerlingen)

Cijfers gebaseerd op gegevens DUO december 2021.

VMBO Leerjaar 3 + 4 in aantallen leerlingen per profiel over de afgelopen 5 jaar                                                 

JaarBWID&PE&OGROENHBRMaTMVIM&TPIEZ&WOverigTotaal
20176.33638.13916.10917.1365.2326402.9153.54310.94526.2482.293129.536
20186.42935.96414.93916.6395.2465693.1933.36310.53725.9221.860124.661
20196.49235.37213.59315.7404.8995403.0813.0029.79825.1051.905119.527
20206.58132.86612.52615.2794.6385532.8512.9379.00024.7541.644113.629
20216.57631.25911.48815.7374.5425252.9572.9398.97525.141600110.739

Doorstroomgegevens leerlingen met een diploma D&P naar de verschillende bedrijfstakgroepen (BTG) in het MBO over de afgelopen 3 jaar.
                                                       

BTG2017-20182018-20192019-2020
Aantallen%Aantallen%Aantallen%
Zorg, welzijn & sport382827358627,1369928,2
Zakelijke dienstverlening & veiligheid199714,1178213,5179813,7
Creatieve industrie & ICT179312,7159912,1152111,6
Voedsel, groen & gastvrijheid172012,1151011,415051,4
Techniek & gebouwde omgeving12969,213019,812449,5
Handel12208,611418,611598,8
Mobiliteit,transport, logistiek & maritiem85468346,38266,3
Bovensectoraal5804,17155,46595
Havo-vwo1170,81010,81120,9
Overig7755,36755,15794,4
Totaal141601324413102

Overzicht aantallen leerlingen per sector gedurende de laatste 5 jaar
                                                       

Sector2017201820192020202120-21aandaal
Economie21.57320.29118.60317.31516.103-7,514,5
Intersectoraal (D&P)38.15735.96435.37232.88331.293-4,828,3
Landbouw17.60217.12216.27915.75015.9701,414,4
Techniek25.61125.03523.75822.47822.159-1,420,0
Zorg & Welzijn26.59226.24925.51525.20325.2140,022,8
Totaal129.535124.66119.527113.629110.739-2,5100,0

Bron: Stroomdiagrammen Sterk Beroeps Onderwijs https://www.sterkberoepsonderwijs.nl/app