Feiten en cijfers

Over het profiel Dienstverlening en Producten zijn de volgende feiten en cijfers bekend.

2021-2022
Aantal leerlingen vmbo beroepsgericht:    110.739 leerlingen
Aantal leerlingen profiel D&P:                    31.259 leerlingen (28,2% van de vmbo-leerlingen)

Cijfers gebaseerd op gegevens DUO december 2021.

Vmbo leerjaar 3 + 4 in aantallen leerlingen per profiel sinds 2017                                         

JaarBWID&PE&OGROENHBRMaTMVIM&TPIEZ&WOverigTotaal
20176.33638.13916.10917.1365.2326402.9153.54310.94526.2482.293129.536
20186.42935.96414.93916.6395.2465693.1933.36310.53725.9221.860124.661
20196.49235.37213.59315.7404.8995403.0813.0029.79825.1051.905119.527
20206.58132.86612.52615.2794.6385532.8512.9379.00024.7541.644113.629
20216.57631.25911.48815.7374.5425252.9572.9398.97525.141600110.739

Doorstroomgegevens leerlingen met een diploma D&P naar de verschillende bedrijfstakgroepen (btg) in het mbo sinds 2017
                                                       

BTG2018-20192019-20202020-2021
Aantallen%Aantallen%Aantallen%
Zorg, welzijn & sport358627,1369928,2352328,1
Zakelijke dienstverlening & veiligheid178213,5179813,7155512,4
Creatieve industrie & ICT159912,1152111,6151912,1
Voedsel, groen & gastvrijheid151011,415051,4136210,9
Techniek & gebouwde omgeving13019,812449,512179,7
Handel11418,611598,811008,8
Mobiliteit,transport, logistiek & maritiem8346,38266,38136,5
Bovensectoraal7155,465951911,5
Havo-vwo1010,81120,92201,8
Overig6755,15794,45974,8
Totaal132441310212097

Overzicht aantallen leerlingen per sector sinds 2017
                                                       

Sector2017201820192020202120-21aandeel
Economie21.57320.29118.60317.31516.103-7,514,5
Intersectoraal (D&P)38.15735.96435.37232.88331.293-4,828,3
Landbouw17.60217.12216.27915.75015.9701,414,4
Techniek25.61125.03523.75822.47822.159-1,420,0
Zorg & Welzijn26.59226.24925.51525.20325.2140,022,8
Totaal129.535124.66119.527113.629110.739-2,5100,0