Feiten en cijfers

Over het profiel Dienstverlening en Producten zijn de volgende feiten en cijfers bekend.

2023-2024
Aantal leerlingen vmbo beroepsgericht:    115.348 leerlingen
Aantal leerlingen profiel D&P:                       31.847 leerlingen (27,6% van de vmbo-leerlingen)

Cijfers gebaseerd op gegevens DUO december 2023.

Vmbo leerjaar 3 + 4 in aantallen leerlingen per profiel sinds 2019                                   

JaarBWID&PE&OGROENHBRMaTMVIM&TPIEZ&WOverigTotaal
20196.49235.37213.59315.7404.8995403.0813.0029.79825.1051.905119.527
20206.58132.86612.52615.2794.6385532.8512.9379.00024.7541.644113.629
20216.57631.25911.48815.7374.5425252.9572.9398.97525.141600110.739
20227.36431.90910.97916.8514.8644682.9652.8809.07826.026113.384
20237.79231.84710.65018.0825.2584213.0712.8469.29926.082115.348

Doorstroomgegevens leerlingen met een diploma D&P naar de verschillende bedrijfstakgroepen (btg) in het mbo sinds 2018
                                                       

BTG2018-20192019-20202020-20212021-2022 (diploma 2022)
Aantallen%Aantallen%Aantallen%Aantallen%
Zorg, welzijn & sport358627,1369928,2352328,1417328,3
Zakelijke dienstverlening & veiligheid178213,5179813,7155512,4172211,7
Creatieve industrie & ICT159912,1152111,6151912,1171511,6
Voedsel, groen & gastvrijheid151011,415051,4136210,9163511,1
Techniek & gebouwde omgeving13019,812449,512179,7153010,4
Handel11418,611598,811008,812638,6
Mobiliteit,transport, logistiek & maritiem8346,38266,38136,58725,9
Entree4943,4
Bovensectoraal7155,465951911,52191,5
Havo-vwo1010,81120,92201,84663,2
Overig6755,15794,45974,83214,2
Totaal
%%-age van het totaal
1324413102120971474427,3